Acquiro fortæller om temperaturmålinger på gå-hjem-møde tirsdag d. 24. marts

Vi bruger mange kræfter og ressourcer på at gennemføre forandringer – men bruger vi kræfterne de rigtige steder – og får vi folk godt med gennem forandringerne?

Acquiro er blevet bedt om at bidrage med en case på et gå-hjem-møde i ForandringslederNetværket om temperaturmålinger. Casen handler om, hvordan måling af medarbejdere og lederes holdninger og adfærd har været et væsentlig værktøj i ledelsen af en større forandringsproces. Inputtet fra målingerne blev debatteret på leder workshops og aktivt brugt i planlægningen af nye forandringsledelsesaktiviteter.

figur-temperatur

Efter bidrag fra to forskellige cases er der lagt op til en god og spændende debat, hvor alle får lejlighed til at dele ud af deres erfaringer.

Der er stadig ledige pladser til mødet i København i morgen tirsdag d. 24. marts kl. 14 – 16: se nærmere oplysning om tilmelding på link

This entry was posted in Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *